להיות סקייטר

להיות סקייטר בישראל לא תמיד היה דבר קל – בעבר לא היו מקומות מסודרים להתאמן בהם כמו שרואים בסרטים ובטלוויזיה, אבל לשמחתנו, בשנים האחרונות ישנה עליה משמעותית בסקייטפארקים בישראל, בהם מתאספים להם סקייטרים ברמות שונות, כאשר תמיד ניתן ללמוד, לקבל טיפים ולהתפעל מפעלולים שאולי טרם חשבנו עליהם. אבל בשביל לרכב על סקייט כמו שצריך – צריך קודם כל סקייטבורד טוב.

איך בוחרים סקייטבורד

אז נכון, לא כל אחד מאתנו התחיל מסקייבורד מקצועי ורובנו גדלנו לתוך התחום ולמדנו לאט איך להתאים את הסקייטבורד אלינו בצורה הטובה ביותר. אז איך עושים את זה? קודם כל, חשוב לדעת ממי לקנות – לכו אך ורק לחנויות שהן מקצועיות, מוכרות בתחום ונחשבות לאמינות. דבר שני, הוא בחירת הקרש – רוצים לעשות פעלולים? בחרו קרש בצורה שתואמת את מידותיכם. מה זה אומר? אל תמהרו לבחור בקרש רחב – הוא אמנם יאפשר לכם לנחות ביתר יציבות, אבל יקשה עליכם בביצוע הפעלולים (זכרו – יציבות זה משהו שאפשר להתאמן עליו). בחרו קרש שתואם את רמת המקצועיות והניסיון שלכם, מידת הנעליים שלכם ואת היחס לגובה שלכם – תוכלו להתייעץ עם מוכר באחת מהחנויות המקצועיות בתחום. התאמה של הסקייטבורד למידות הרוכב, היא בעלת משמעות מכרעת ביכולת שלכם לבצע פעלולים. כמובן שאם יש ביכולתכם – תמיד עדיף לבחור בסקייטבורד מקצועי.

סקייטפארקים בישראל

בין אם אתם גולשים מתחילים או מקצועיים, וודאי תרצו לשמוע על הסקייטפארקים הבולטים, בהם מתאספים גולשים – שבטוח גם יוכלו לתת לכם טיפ או שניים בנוגע לפעלול כזה או אחר שאתם מתקשים איתו. אז קודם כל, כפי שציינו בתחילת הכתבה, הפארקים המיועדים לגולשי סקייטבורד מתרבים, כך שיש יותר ויותר מקומות בהם סקייטרים יכולים לגלוש בבטחה (עד כמה שאפשר, כן?). הנה מספר דוגמאות לפארקים מובילים באזור המרכז:

תל אביב – סקייטפארק גלית בשכונת יד אליהו

הרצליה – סקייטפארק ברחוב אייבי נתן – ממש ליד אצטדיון הכדורגל ובית חיל האוויר

ראשון לציון – סקייטפארק ברחוב הרצל 136 לכיוון נס ציונה, מול גימנסיית גן נחום

גבעתיים – סקייטפארק מול קניון גבעתיים ברחוב יצחק רבין

הוד השרון – סקייטפארק בשביל התיכון

אור יהודה – סקייטפארק בשדרות מרדכי בן פורת

יהוד-מונסון – סקייטפארק בדרך משה דיין 3

פתח תקווה – סקייטפארק ברחוב נקאש 11 כפר גנים, פ"ת

שימו לב! לכל פארק בישראל יש את שעות הפעילות המותרות בו ואם תגלשו מחוץ לשעות הפעילות, אתם עלולים לקבל קנס, אז וודאו מראש מה שעות הפעילות בפארק אליו אתם מתכננים ללכת. בנוסף, שימו לב להגבלות גיל כאלו ואחרות, שבדרך כלל מוגדרות משעה מסוימת (בעיקר בשעות הערב). אל תשכחו להתמגן ולכו לגלות גבהים חדשים!

VN:F [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)